Laptopy 2w1

Dell XPS 9310 2in1 i5-1135G7 8GB 256SSD 13.4 FHD+ dotyk W10PRO 3YNBDDell XPS 9310 2in1 i5-1135G7 8GB 256SSD 13.4 FHD+ dotyk W10PRO 3YNBD
8999,00 zł
  • Part number: 9310-5296
  • Procesor: Intel i5-1135G7
  • Pamięć: 8GB DDR4
  • Dysk twardy: 256GB SSD
  • Matryca: 13.4" Full HD+ dotykowa
  • System operacyjny: Windows 10 Professional
od 11,99 zł zobacz
 

Laptop 2 w 1 – co wybrać?

Wielofunkcyjność

Coraz więcej użytkowników poszukuje nowych, wygodnych rozwiązań w sprzęcie elektronicznym. Są i tacy, którym w tradycyjnych notebookach brakuje ekranu dotykowego. Coraz popularniejsze rozwiązanie stanowią laptopy 2w1, które łączą w sobie wydajność notebooka z mobilnością eleganckiego, cienkiego ultrabooka. Dotykowy ekran zapewnia możliwość przekształcenia go w kilka różnych urządzeń w zależności od potrzeb. Można korzystać z niego w pracy, w domu i w podróży, otrzymując tym samym gwarancję wygody użytkowania w każdych warunkach. Wystarczy, obrócić ekran i korzystać z niego jak z tabletu, do obsługi wykorzystując dotyk lub rysik.

Laptop konwertowalny

Wśród modeli 2w1 wyróżnia się dwa rodzaje – konwertowalne i hybrydowe. Konwertowalność to możliwość obrócenia ekranu o 360°, tak by klawiatura znalazła się na odwrocie. Nie można jej jednak odłączyć, gdyż zawiera się w niej wszystkie podzespoły. W modelach hybrydowych możliwe jest całkowite odłączenie wyświetlacza i pozostawienie klawiatury w domu, co stanowi zaletę, gdy nie chcemy jej ze sobą nosić. W ich przypadku elementy takie jak procesor, dysk i pamięć znajdują się w ekranie. Dzięki temu urządzenie jest funkcjonalne, praktyczne i stanowi kompromis między notebookiem, a tabletem czy smartfonem, oferując o wiele większą wydajność. W praktyce tym, co najbardziej odróżnia laptopy 2w1 od tabletów, jest system operacyjny. W przeciwieństwie do nich, laptopy konwertowalne posiadają system Windows, a nie Android bądź iOS. Tym samym dają więcej możliwości niż inne urządzenia, będąc przy tym sprzętem lekkim i mobilnym.

Dla kogo urządzenie 2w1?

Urządzenia tego typu sprawdzą się u osób szukających przenośnych, wielofunkcyjnych sprzętów. Warto jednak podkreślić, że laptopom 2w1 ze względu na ich wymiary bliżej do notebooka, a tablet zawsze będzie bardziej poręczny. Dlatego laptopy konwertowalne poleca się osobom często podróżującym, którym zależy na sprzęcie o wyższym standardzie i wydajności. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno 11-calowe jak i 15-calowe, więc warto się zastanowić, jaka przekątna najlepiej spełni oczekiwania. Większa nada się do oglądania filmów, mniejsza do przeglądania Internetu. Przy zakupie laptopa konwertowalnego należy także przyjrzeć się specyfikacji, tak jak w przypadku tradycyjnego notebooka. Jeśli pracujesz podczas częstych podróży, oglądasz Netflixa, piszesz lub tworzysz grafikę, z pewnością znajdziesz model dedykowany do Twoich potrzeb.

Zapoznaj się z naszą ofertą laptopów 2w1.