Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dell PowerEdge R250 - podstawowy serwer Rack

2023-12-21
Dell PowerEdge R250 - podstawowy serwer Rack

Dell PowerEdge R250 to wydajny i niezawodny serwer rack 1U, którego przeznaczeniem są firmy i instytucje, które potrzebują wysokiej wydajności i niezawodności. Duża ilość możliwych konfiguracji pozwala na elastyczne dostosowanie serwera do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się bliżej funkcjom, specyfikacji oraz zastosowaniom serii Dell PowerEdge R250.

Funkcje

Seria serwerów Dell PowerEdge R250 to wydajne rozwiązanie dla firm, które potrzebują elastycznego i niezawodnego centrum danych. Serwery te oferują wiele możliwości, w tym:

Dużą wydajność - serwery Dell PowerEdge R250 są wyposażone w szybkie procesory Intel Xeon, które pozwalają na przetwarzanie dużej ilości danych oraz realizację złożonych obliczeń.

Elastyczność - serwery te mają dużą swobodę w ich konfiguracji. Pozwala to na maksymalne dostosowanie serwera do potrzeb klienta, co oznacza, że mogą być stosowane zarówno jako serwery baz danych czy jako serwery plików czy aplikacji.

Niezawodność – jest to najważniejsza cecha serwera. Serwery Dell PowerEdge są objęte specjalistyczną pomocą techniczną, która umożliwia rozwiązywanie problemów, zanim zdąża one negatywnie wpłynąć na działalność firmy. Podstawowy okres gwarancyjny wynosi 36 miesięcy z możliwością przedłużenia do 7 lat w różnych trybach, tj. ProSupport czy ProSupport Plus. Ponadto istnieje możliwość zachowania uszkodzonych dysków twardych jeżeli przechowujesz na nich wrażliwe dane.

Zastosowanie

Seria serwerów Dell PowerEdge R250 może być zastosowana w wielu sektorach i branżach dzięki swojej uniwersalności.

Przetwarzanie danych

Serwery Dell PowerEdge R250 umożliwiają przetwarzanie dużych ilości informacji, dlatego doskonale odnajdą się w firmach, które potrzebują szybkiego i niezawodnego centrum danych.

Aplikacje biznesowe

Serwery te są również mogą stanowić funkcje platformy dla aplikacji biznesowych, takich jak systemy CRM czy ERP, które muszą działać szybko oraz niezawodnie.

Wirtualizacja

Serwery Dell PowerEdge R250 dają możliwość wirtualizacji zasobów, co oznacza, że jeden, fizyczny serwer może działać jako wiele wirtualnych serwerów. Dzięki temu można zoptymalizować pracę serwera pod kątem kosztów oraz maksymalnego wykorzystania dostępnych zasobów. Platfroma obsługuje popularne systemy wirtualizacji takie jak VMware, Hyper-V czy Citrix.

Cloud computing

Serwery Dell PowerEdge R250 odpowiadają również na rosnące zapotrzebowanie ze strony usług w chmurze, umożliwiając dostęp do danych i aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Możliwości

Serwery Dell R250 obsługują procesory Intel® Xeon® z serii E-2300, które posiadają do 8 rdzeni.

4 sloty na pamięć dają możliwość zastosowanie aż 128GB pamięci DDR4, 3200 MHz

W serwerze można zamontować 4 dyski twarde Hot Plug w 3.5” zatokach dzięki czemu można otrzymać aż 30 TB pojemności danych. Do wyboru są dyski SATA, NLSAS, SAS, SSD. Ponadto dostępne kontrolery RAID dają dużą swobodę w zarządzaniu danymi chociażby poprzez obsługę wielu poziomów RAID – 0,1,10,5,50,6,60.

Zdalną obsługę zapewniają dostępne kontrolery iDRAC9 w różnych wariantach – Basic, Express, Enterprise oraz Datacenter.

W procesie konfiguracji można wybrać oprogramowanie MS Windows Server 2022 lub Linux - Red Hat, SUSE, Ubuntu.

Autor:

Dominik Kowalczyk

Autor bloga

Właściciel firmy specjalizującej się w sprzedaży produktów marki Dell, ale również niezwykły entuzjasta technologii i pasjonat nowinek ze świata IT. Posiada bogate doświadczenie w branży, które zyskał dzięki wieloletniej współpracy z Dell. Jego profesjonalizm i wszechstronne zrozumienie produktów marki pozwoliły mu nie tylko budować solidne fundamenty własnego biznesu, ale także dzielić się swoją wiedzą na naszym blogu. Dzięki swojej pasji, nie tylko doskonale rozumie potrzeby klientów, ale również jest w stanie odpowiedzieć na najbardziej skomplikowane pytania dotyczące produktów Dell.

Dlatego, jeśli szukacie nie tylko wysokiej jakości sprzętu, ale również profesjonalnego wsparcia i ekspertyzy, jesteście we właściwym miejscu. Do zobaczenia na kolejnych wpisach!

pixel