Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pamięci masowe Dell PowerVault ME5

2023-12-21
Pamięci masowe Dell PowerVault ME5

Pamięci masowe odgrywają kluczową rolę w dzisiejszych środowiskach biznesowych, gdzie dane są niezwykle cenne. Małe i średnie firmy potrzebują niezawodnej i wydajnej platformy pamięci masowej, która sprosta różnorodnym obciążeniom roboczym i umożliwi łatwą skalowalność w miarę rozwoju firmy. W odpowiedzi na te potrzeby, firma Dell wprowadziła serię macierzy dyskowych Dell PowerVault ME5.

PowerVault ME5 jest zaawansowaną platformą pamięci masowej na poziomie bloków, która zapewnia wyższą wydajność i skalowalność. Wyposażona w architekturę z dwoma aktywnymi kontrolerami, ta macierz jest zoptymalizowana zarówno pod kątem SAN (Storage Area Network), jak i DAS (Direct Attached Storage). Oznacza to, że PowerVault ME5 jest idealnym rozwiązaniem dla wydajnych obliczeń, baz danych, małych wirtualnych pul pulpitu (VDI), zadań związanych z bezpieczeństwem i wielu innych.

Jedną z kluczowych zalet PowerVault ME5 jest kompleksowa prostota oprogramowania. Ta macierz dyskowa oferuje funkcje, które upraszczają zadania związane z instalacją, konfiguracją i serwisowaniem systemu. Dzięki temu specjaliści ds. IT mogą efektywniej zarządzać zasobami i skupić się na szerszym kontekście działalności firmy.

Macierze Dell PowerVault ME5 charakteryzują się intuicyjnym zarządzaniem przez Internet (HTML5), co sprawia, że konfiguracja jest prosta i można ją przeprowadzić w zaledwie kilka minut. Ponadto, macierze te oferują duże możliwości rozszerzania o kolejne moduły, umożliwiając dynamiczną rozbudowę pojemności w miarę wzrostu potrzeb firmy.

Oprogramowanie PowerVault ME5 zapewnia pełną gamę funkcji potrzebnych do przechowywania, ochrony i zarządzania danymi. Na przykład, funkcja ADAPT (Rozproszony RAID) dostarcza ulepszonej ochrony danych, skracając czasy odbudowy dysku. Elastyczna alokacja pozwala na przydzielanie i zużywanie fizycznej pojemności pamięci masowej w pulach dyskowych w razie potrzeby. Kopie migawek Re-direct-on-Write umożliwiają łatwe odzyskiwanie plików po przypadkowym usunięciu lub zmianie. Możliwość replikacji danych do dowolnej globalnej lokalizacji za pomocą macierzy docelowych ME4 lub ME5 oraz obsługi kopii lustrzanych i pul z alokacją elastyczną zapewnia skuteczną ochronę danych. Kopia woluminu umożliwia bezproblemową relokację woluminów oraz tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie na dyskach. Pamięć podręczna odczytu SSD z kolei zwiększa szybkość wykonywania aplikacji poprzez buforowanie wcześniej odczytanych danych. Dzięki 3-poziomowemu automatycznemu poziomowaniu, macierze ME5 optymalizują wydajność danych przy mniejszych kosztach. Ponadto, integracja z wirtualizacją VMware vSphere, vCenter SRM oraz Microsoft Hyper-V umożliwia płynne korzystanie z funkcjonalności macierzy ME5.

PowerVault ME5 jest specjalnie skonstruowany i zoptymalizowany pod kątem obciążeń roboczych SAN i DAS. Można go bezpośrednio podłączyć do serwerów Dell PowerEdge, co pozwala na sprostanie wyzwaniom związanym z rozbudową pojemności serwera. Można go również podłączyć do sieci SAN w celu zapewnienia elastyczności i skalowalności aplikacjom biznesowym, zapewniając im zawsze szybki i niezawodny dostęp do danych.

PowerVault ME5 oferuje również zaawansowane funkcje ochrony danych, które są niezwykle istotne w dzisiejszym środowisku biznesowym. Na przykład, funkcja Kopia dysku wirtualnego (VDC) umożliwia szybkie i bezproblemowe przenoszenie dysków wirtualnych, tworzenie kopii zapasowych na dyskach i odzyskiwanie z pełną, zreplikowaną kopią danych źródłowych. Dyski samoszyfrujące (SED) zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie na poziomie dysku, nawet jeśli dysk zostanie wyjęty z obudowy.

PowerVault ME5 zapewnia również większą wydajność i pojemność. Dzięki szybszym procesorom Intel® Xeon®, podwójnym aktywnym kontrolerom i niezawodnemu środowisku operacyjnemu, ta macierz dyskowa może obsłużyć do 640 000 IOP (operacji wejścia/wyjścia na sekundę). Przepustowość sekwencyjnego odczytu wynosi 12 GB/s, a zapisu 10 GB/s. Oprogramowanie układowe ME5 zostało zaprojektowane do obsługi pojemności do 6,72 PB, a walidowane są nawet wyższe pojemności dysków. Dzięki zapleczu 12 Gb SAS możliwe jest szybkie zwiększanie pojemności macierzy.

Nawigacja i konfiguracja PowerVault ME5 są proste i intuicyjne. Dzięki inteligentnemu interfejsowi graficznemu HTML5 opartemu na sieci web, można łatwo konfigurować, udostępniać i zarządzać macierzą z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. PowerVault Manager to narzędzie, które pomaga w identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów, a także ostrzega przed ewentualnymi zagrożeniami.

Dodatkowo, analiza pamięci masowej CloudIQ, oparta na chmurze aplikacja AIOps firmy Dell, umożliwia proaktywne monitorowanie stanu PowerVault ME5. Dzięki wykorzystaniu telemetrii, uczenia maszynowego i analizy predykcyjnej, CloudIQ dostarcza powiadomienia o stanie macierzy, porady dotyczące środków zaradczych, prognozy pojemności i identyfikację pamięci masowej podlegającej zwrotowi. Ta usługa jest dostępna z usługami Dell ProSupport i ProSupport Plus bez dodatkowych kosztów.

Warto zauważyć, że oprogramowanie PowerVault ME5 ADAPT chroni dane dzięki dynamicznemu rozdzielaniu ich na pule dysków. W przypadku awarii dysku, funkcja ADAPT identyfikuje krytyczne dane i dynamicznie zrównoważa dane, aby macierz mogła powrócić do optymalnego stanu szybciej niż w tradycyjnym środowisku RAID.

Dzięki zastosowaniu macierzy dyskowych Dell PowerVault ME5, małe i średnie firmy mogą cieszyć się większą wydajnością, skalowalnością i ochroną danych. Ta zaawansowana platforma pamięci masowej oferuje kompleksową prostotę zarządzania, bogate funkcje oprogramowania, integrację z wirtualizacją oraz wysoką wydajność i pojemność. PowerVault ME5 zapewnia solidne rozwiązanie dla różnorodnych obciążeń roboczych, umożliwiając przedsiębiorstwom skoncentrowanie się na swojej działalności bez obaw o przechowywanie i ochronę danych.

Krótka charakterystyka poszczególnych modeli serii PowerVault ME5:

Macierz dyskowa Dell PowerVault ME5012

 • Pojemność do 2,40 PB z 9 obudowami rozszerzającymi 2U
 • Do 5,28 PB pojemności z 3 obudowami rozszerzającymi 5U
 • Wiele protokołów SAN/DAS: SAS, FC, iSCSI
 • Architektura podwójnego aktywnego kontrolera
 • Zaplecze 12 Gb SAS
 • Zawiera wszystkie funkcje oprogramowania premium

Macierz dyskowa Dell PowerVault ME5024

 • Do 2,34 PB pojemności z 9 obudowami rozszerzającymi 2U
 • Do 5,22 PB pojemności z 3 obudowami rozszerzającymi 5U
 • Wiele protokołów SAN/DAS: SAS, FC, iSCSI
 • Architektura podwójnego aktywnego kontrolera
 • Zaplecze 12 Gb SAS
 • Zawiera wszystkie funkcje oprogramowania premium

Macierz dyskowa Dell PowerVault ME5084

 • Do 6,72 PB pojemności z 3 obudowami rozszerzającymi 5U
 • Wiele protokołów SAN/DAS: SAS, FC, iSCSI
 • Architektura podwójnego aktywnego kontrolera
 • Zaplecze 12 Gb SAS
 • Zawiera wszystkie funkcje oprogramowania premium

Półka dyskowa Dell PowerVault ME412

 • Maksymalna pojemność pierwotna 240 TB na obudowę
 • Do 20 TB HDD i 7,68 TB SSD
 • Mieszaj dyski twarde i dyski SSD
 • 12 miejsc na dyski

Półka dyskowa Dell PowerVault ME424

 • Maksymalna pojemność pierwotna 184 TB na obudowę
 • Do 2,4 TB HDD i 7,68 TB SSD
 • Mieszaj dyski twarde i dyski SSD
 • 24 miejsca na dyski

Półka dyskowa Dell PowerVault ME484

 • Maksymalna pojemność pierwotna 1,68 PB na obudowę
 • Dysk twardy 20 TB i dysk SSD 7,68 TB
 • Mieszaj dyski twarde i dyski SSD
 • 84 miejsca na dyski

Skontaktuj się z nami aby otrzymać ofertę

Autor:

Dominik Kowalczyk

Autor bloga

Właściciel firmy specjalizującej się w sprzedaży produktów marki Dell, ale również niezwykły entuzjasta technologii i pasjonat nowinek ze świata IT. Posiada bogate doświadczenie w branży, które zyskał dzięki wieloletniej współpracy z Dell. Jego profesjonalizm i wszechstronne zrozumienie produktów marki pozwoliły mu nie tylko budować solidne fundamenty własnego biznesu, ale także dzielić się swoją wiedzą na naszym blogu. Dzięki swojej pasji, nie tylko doskonale rozumie potrzeby klientów, ale również jest w stanie odpowiedzieć na najbardziej skomplikowane pytania dotyczące produktów Dell.

Dlatego, jeśli szukacie nie tylko wysokiej jakości sprzętu, ale również profesjonalnego wsparcia i ekspertyzy, jesteście we właściwym miejscu. Do zobaczenia na kolejnych wpisach!

pixel