Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj bliżej Serwer Dell PowerEdge T150

2023-12-21
Poznaj bliżej Serwer Dell PowerEdge T150

Dell PowerEdge T150 to jeden z najlepszych serwerów dostępnych na rynku. Jest to wydajny i wytrzymały serwer, który łączy w sobie najważniejsze walory - wysoką jakość oraz niezawodność i bardzo dobrą cenę. Dowiedz się więcej o najważniejszych funkcjach i cechach T150, które sprawiają, że warto zwrócić na niego uwagę.

PowerEdge T150 zapewnia wysoką wydajność dzięki swoim możliwościom konfiguracji. Do wyboru masz jeden procesor Intel Pentium® lub Intel Xeon® z serii E-2300, który ma nawet 8 rdzeni.

4 kieszenie na dyski obsłużą aż 30.72 TB pamięci a do wyboru masz pełną gamę dysków tj.  SATA, NLSAS, SAS, SSD. Dzięki kontrolerem RAID możesz obsłużyć różne jego poziomy - 0/1/10/5/50/6/60.

Jeżeli wypełnisz wszystkie 4 sloty pamięci uzyskasz aż 128GB szybkiej i wydajnej pamięci RAM DDR4.

Uwaga: w przypadku procesora Pentium® maksymalna obsługiwana szybkość pamięci to 2666 MT/s.

Łatwość i elastyczność obsługi

Dell PowerEdge T150 jest łatwy w instalacji oraz integracji nawet z istniejącym oprogramowaniem oraz systemami. Posiada wiele przydatnych interfejsów, w tym Gigabit Ethernet, USB 3.0 i PCIe, co pozwala na łatwą integrację z innymi urządzeniami.

Wysoka elastyczność serwera T150 pozwala na dostosowanie go do potrzeb różnych firm i branż. Możnesz łatwo rozszerzać jego funkcjonalność poprzez dodawanie dodatkowych kart rozszerzeń, dysków twardych oraz innych urządzeń.

Intuicyjny interfejs użytkownika pozwoli na szybkie oraz sprawne zarządzenie serwerem. Wbudowane funkcje automatycznego monitorowania i raportowania pozwalają śledzić stan urządzenia i uzyskiwać informacje o potencjalnych problemach na bieżąco.

OpenManage Systems

Jest to narzędzie do zarządzania serwerami firmy Dell, dzięki któremu administratorzy mogą zarzdząc infrastrukturą IT w szybki i efektywny sposób. OpenManage dostarcza szereg funkcji, które obejmują monitorowanie i diagnostykę serwerów, a także automatyzują procesy zarządzania i aktualizowania oprogramowania. Dzięki takiemu oprogramowaniu oszczędzisz dużo czasu co przełoży się na zwiększenie wydajności Twojej firmy.

Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo infrastruktury IT wyrasta na jedno z najważniejszych wyzwań. Dlatego Dell projektuje swoje serwery aby zawierały wiele funkcji bezpieczeństwa, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich danych oraz danych Twojego przedsiębiorstwa. Wspomniane funkcje obejmują szyfrowanie danych czy zabezpieczenia sprzętowe takie jak czytnik kart.

Serwery Dell EMC PowerEdge zostały zaprojektowane w oparciu o architekturę odporną na cyberataki. Wysoki poziom bezpieczeństwa jest zapewniony na każdym etapie cyklu eksploatacji produktu począwszy od zaufanych podzespołów sprzętowych, po elementy weryfikowane pod względem bezpieczeństwa. Dodatkowo oprogramowanie wewnętrzne jest podpisywane, co pozwala na wykrywanie nieautoryzowanych lub destrukcyjnych zmian.

Zdalna obsługa dzięki iDRAC9

Dzięki zintegrowanym kontrolerom zdalnego dostępu iDRAC9  poprawisz ogólną dostępność serwerów firmy Dell. Potrzeba fizycznego dostępu do serwera została ograniczona do minimum co wprost przełży się na zwiększenie produktywności oraz wygody pracy administratorom IT.

Technologia iDRAC jest częścią szerszych rozwiązań centrum danych, które zwiększają dostępność krytycznych aplikacji biznesowych oraz obciążeń roboczych. Technologia ta umożliwi proste wdrażanie, zarządzanie, monitorowanie, konfigurowanie, aktualizowanie a także rozwiązywanie problemów z systemami firmy Dell z dowolnego miejsca bez potrzeby używania agentów lub systemu operacyjnego.

Wsparcie techniczne

Wsparcie to bardzo ważny aspekt w przypadku serwera. Dell PowerEdge T150 jest objęty pełnym wsparciem technicznym różnego poziomu, co zapewnia ciągłość pracy i spokojną głowę. Wsparcie obejmuje pomoc telefoniczną i online, a także gwarancję na sprzęt i oprogramowanie.

Obsługiwane systemy operacyjne

Linux - Red Hat, SUSE, Ubuntu

Windows – Server 2022

Wirtualizacja - VMware, Hyper-V, Citrix

Autor:

Dominik Kowalczyk

Autor bloga

Właściciel firmy specjalizującej się w sprzedaży produktów marki Dell, ale również niezwykły entuzjasta technologii i pasjonat nowinek ze świata IT. Posiada bogate doświadczenie w branży, które zyskał dzięki wieloletniej współpracy z Dell. Jego profesjonalizm i wszechstronne zrozumienie produktów marki pozwoliły mu nie tylko budować solidne fundamenty własnego biznesu, ale także dzielić się swoją wiedzą na naszym blogu. Dzięki swojej pasji, nie tylko doskonale rozumie potrzeby klientów, ale również jest w stanie odpowiedzieć na najbardziej skomplikowane pytania dotyczące produktów Dell.

Dlatego, jeśli szukacie nie tylko wysokiej jakości sprzętu, ale również profesjonalnego wsparcia i ekspertyzy, jesteście we właściwym miejscu. Do zobaczenia na kolejnych wpisach!

pixel