Klawiatury do komputera Dell

Typy klawiatur komputerowych

Klawiatura przewodowa i bezprzewodowa

W zależności od tego, czy jesteś graczem, pisarzem, czy komputer jest dla Ciebie urządzeniem wielozadaniowym, Twoje preferencje klawiaturowe będą inne. Klawiatury różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także parametrami. W podstawowym znaczeniu klawiatury podzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. Przewodowa oznacza mniejszy zasięg ograniczony kablem, ale gwarantuje stabilne połączenie. Ten parametr zainteresuje przede wszystkim graczy, dla których brak opóźnień podczas ważnej rozgrywki bywa priorytetem. Sprawdzi się także jako klawiatura biurowa do codziennego użytku. Klawiatury bezprzewodowe cenione są za możliwość swobodnego korzystania z nich, bez ograniczania się do długości przewodu. Połączenie z wybranym urządzeniem – komputerem, tabletem, telewizorem – następuje poprzez fale radiowe lub Bluetooth. W ich przypadku należy pamiętać o wymianie baterii lub podładowaniu akumulatorów, stanowiących źródło zasilania.

Budowa klawiatury – na co zwrócić uwagę?

Ilu użytkowników, tyle preferencji. Przed wyborem warto dowiedzieć się z czego wynika zróżnicowanie w budowie klawiszy, a tym samym odkryć, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Klawiatura mechaniczna będzie odpowiednim wyborem dla osób, które klikają dużo i często – graczy, pisarzy, redaktorów. Pod każdym przyciskiem znajduje się niezależny przełącznik, rejestrujący naciśnięcie. Wpływa to na szybkość działania, a klawisze długo zachowują żywotność. Tego typu klawiatury są jednak duże i robią hałas, co nie każdemu może odpowiadać. Zwolennikom cichej pracy urządzenia do gustu przypadnie klawiatura membranowa, w której między klawiszami, a wywołującymi reakcję przyciskami znajduje się gumowa membrana. Ten rodzaj jest tańszy i polecany osobom, które klawiaturę obsługują w ramach codziennego użytku. Jeśli nadal nie wiemy, co wybrać, kompromisem będzie klawiatura hybrydowa, która łączy cechy mechanicznej i membranowej. W tego typu modelach klawisze szybko wracają na swoje miejsce, a gumowa membrana zapewnia cichy odgłos klikania.

Inne cechy

Klawiatura, jak każde akcesorium, może posiadać dodatkowe, umilające życie cechy. Jedną z nich jest podświetlenie klawiszy, ułatwiające pracę w nocy. Graczy zachwyci podświetlenie RGB, dające dynamiczne efekty świetlne. Celujących w wygodę pisania i ergonomiczne rozwiązania zainteresują modele wyposażone w podkładki pod nadgarstki. Mniejsze klawiatury, ze względu na ograniczone miejsce, nie będą mieć bloku numerycznego. Jeśli nam na nim zależy, wskazany będzie wybór większego model.

Jeśli wiesz już, czego oczekujesz od klawiatury, poszukaj idealnego modelu wśród dostępnych w naszej ofercie.