Torby i plecaki na laptopa Dell

Torby, etui, plecaki – na co zwrócić uwagę?

Torba na laptopa

Komputer, który nosimy ze sobą na uczelnię lub do pracy, wymaga ochrony przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi, spowodowanymi na przykład upuszczeniem go na ziemię. W celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji warto zainwestować w wielofunkcyjną i wytrzymałą torbę, która pomieści notebooka i inne rzeczy codziennego użytku. Torby przeznaczone dla laptopów mają za zadanie chronić je przed wszelkimi uszkodzeniami. Jest to możliwe dzięki wzmacnianym ścianom. W większości modeli toreb dodatkowo komputer przypina się szelkami. Gdy decydujemy się na torbę, podstawową kwestią jest jej wielkość. Od tego, jak duża ma być, zależy przekątna ekranu Twojego komputera. W ofercie dostępne są torby zarówno dla 12-calowych, 17-calowych, jak i wszystkich modeli pomiędzy.

Plecak na laptopa – zalety

Plecaki komputerowe to komfortowe rozwiązanie dla osób pragnących mieć wolne ręce, oraz tych przemieszczających się rowerem. Posiadają wzmocnioną kieszeń na laptopa, oraz liczne przegródki pozwalające zmieścić zarówno dokumenty, jak i ładowarkę, czy drugie śniadanie. Plecak powinien być wygodny, wytrzymały i wykonany z materiału wodoodpornego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz sprzęt jest bezpieczny. Jeśli planujemy codziennie nosić ciężki sprzęt, warto zwrócić uwagę, by tył plecaka był odpowiednio wyprofilowany i usztywniony – chcemy przecież zadbać o nasz kręgosłup. Z kolei miękkie pasy ochronią ramiona. Wzmocniony spód plecaka, wykonany z materiału wodoodpornego to gwarancja, że nasz laptop nie ulegnie uszkodzeniom. Warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas model jest w ten sposób zabezpieczony. Wielkość plecaka powinniśmy dobierać zgodnie z wymiarami komputera, ale zawsze warto wybrać większy, by w razie wymiany laptopa nie stawiać się przed koniecznością inwestowania w nowe akcesorium.

Torba, plecak czy wystarczy etui?

Wszystko zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Jeśli nasz sprzęt jest ciężki, a poza nim musimy zabrać ze sobą wiele innych rzeczy, torba może się okazać niewystarczająco pojemna. Plecak to rozwiązanie wygodniejsze, ale nie każdemu będzie pasował do stylu. Torba czy plecak to także dodatek do ubioru. Jeśli więc starasz się wyglądać elegancko, wybierz prostą teczkę na laptopa lub plecak wykonany ze skóry, które dobrze będą wyglądać noszone na co dzień, jak i na spotkania biznesowe. Posiadasz mobilny notebook o przekątnej 11 lub 12 cali? Sprawdź ofertę odpornych, wzmacnianych etui. Ochronią Twój komputer przed zalaniem i uszkodzeniem, a swobodnie przetransportujesz go na przykład w torebce.