Myszy do komputera Dell

Mysz komputerowa – na co zwrócić uwagę?

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Wybór myszki wcale nie musi być prosty. Zakup odpowiedniej powinien być podyktowany jej przeznaczeniem, a myszka użyteczna w pracy biurowej będzie się różnić od myszki stworzonej dla graczy. Podstawowym kryterium rozróżniającym jest przewodowość i bezprzewodowość. Myszka przewodowa polecana jest dla użytkowników, którym zależy na precyzyjnym urządzeniu. Ze względu na bezpośrednie połączenie kablem z komputerem lub laptopem stanowi gwarancję minimalizacji opóźnień sygnału. Chcącym zredukować ilość kabli na biurku poleca się myszki bezprzewodowe. Działają poprzez łączność radiową, Bluetooth lub WiFi. W ich przypadku trzeba jednak pamiętać o podładowaniu akumulatora lub wymianie baterii.

Jaka powinna być myszka bezprzewodowa do laptopa?

Jeśli notebook służy nam do pracy, myszka zawsze będzie wygodniejszym rozwiązaniem od touchpada. Bezprzewodowa sprawdzi się lepiej, jeśli mamy urządzenie mobilne i często podróżujemy. Ważne, by mysz była ergonomiczna, czyli jak najlepiej leżała w dłoni. Zapewni to wygodę i komfort pracy w każdych warunkach.

Myszki dla graczy

Jeśli komputer służy do grania, a nam zależy na pobijaniu kolejnych rekordów, warto dobrze zastanowić się nad odpowiednim zakupem. Precyzja i szybkość działania to podstawowe cechy dobrej myszki, dlatego graczom poleca się modele przewodowe. Rozwiązaniem może być urządzenie hybrydowe, w razie potrzeby funkcjonujące także w trybie bezprzewodowym.

Myszki optyczne i laserowe

Zanim dokonasz zakupu, przyjrzy się sposobom działania myszek. Mysz optyczna działa poprzez diody LED. Wiązka światła odbija się od podłoża i wraca, pozwalając sensorom odczytać jej położenie. Jest mniej precyzyjna, ale można z niej korzystać na różnego rodzaju powierzchniach. Jest to także tańsza opcja, która sprawdzi się w codziennym korzystaniu z komputera lub laptopa. W myszy laserowej światło emituje dioda lasera. Jest o wiele bardziej precyzyjna, dlatego poleca się ją graczom, grafikom i wszystkim tym, których praca wymaga dokładności kursora. Niezależnie od tego, jaką myszkę wybierzesz, warto zaopatrzyć się w podkładkę, która zminimalizuje wszelkie zaburzenia pracy sensora, powodowane przez nieregularną powierzchnię.

Dodatkowe funkcje

Myszki nie tylko ułatwiają pracę, mogą także ułatwiać życie. Wybrane modele posiadają czytnik linii papilarnych, dzięki czemu nasze urządzenie staje się bezpieczniejsze. Obsługa standardu Fido pozwoli za jej pomocą szybko i łatwo dokonać płatności internetowej. Graczy z pewnością zainteresują myszki z przyciskami, do których można zaprogramować przydatne w grze funkcje, by mieć je zawsze pod palcem.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą myszy Dell.