Zasilacze do laptopów Dell

Zasilacze do laptopów

Laptop to nasze mobilne źródło rozrywki, a także urządzenie służące do pracy. Najważniejszym akcesorium, bez którego ciężko wyobrazić sobie jego funkcjonowanie, jest ładowarka. Nie zwracamy na nią uwagi do czasu, aż coś nie zaczyna się z nią dziać, powodując zakłócenia w dopływie prądu. Żywotność zasilacza można niestety łatwo skrócić, między innymi poprzez ciągłe ładowanie laptopa i mocne zawijanie kabli na czas transportu. Wśród zasilaczy istnieje podział na dedykowane konkretnym producentom, uniwersalne z wymiennymi końcówkami oraz samochodowe, które można podłączyć w miejscu zapalniczki samochodowej. Wybór odpowiedniego zasilacza uwarunkowany będzie mocą, napięciem wejściowym i wyjściowym oraz efektywnością ładowania.

Jaki zasilacz wybrać?

Nowej ładowarki potrzebujemy najczęściej dopiero wtedy, gdy stara się spali, przewód się zepsuje, lub zobaczymy komunikat „podłączono, nie ładuje”. Przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujemy od ładowarki i w jaki sposób chcemy jej używać. Jednym z możliwych urządzeń, w które możemy zainwestować, jest ładowarka uniwersalna. W jej przypadku możliwe jest posiadanie kilku różnych końcówek do kilku różnych urządzeń. Będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które preferują minimalizm i wielofunkcyjne akcesoria. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze wtyczki będą odpowiednio dopasowane, a dostarczany w ten sposób prąd może mieć niedokładne parametry. Wiąże się to niestety z ryzykiem uszkodzenia sprzętu, gdyż nawet niewielka różnica napięć może doprowadzić do przepalenia przewodów. W przypadku zepsucia lub zgubienia oryginalnej ładowarki od naszego notebooka, rozsądnym rozwiązaniem zdaje się być zakup nowej od tego samego producenta. W takim przypadku mamy gwarancję, że ładowarka jest kompatybilna z naszym urządzeniem. Jeżeli możesz kupić oryginał, zawsze kup oryginał. Dodatkową opcją jest ładowarka samochodowa, która z powodzeniem sprawdzi się u osób często podróżujących.

Ładowarka do laptopa – co warto wiedzieć?

Przed zakupem warto sprawdzić specyfikację podzespołów znajdujących się w naszym urządzeniu. Te mocniejsze, na przykład w notebookach gamingowych, wymagają większego poboru mocy. W tym przypadku odpowiednia będzie ładowarka o mocy nawet 200 W. Napięcie wejściowe i wyjściowe to kolejny istotny parametr, informujący o wartości napięcia elektrycznego po stronie wejścia (notebooka) oraz wyjścia (zasilacza). Dla bezpieczeństwa i prawidłowego działania upewnij się, czy napięcia są ze sobą zgodne.

Przejrzyj ofertę i znajdź odpowiednią ładowarkę do Twojego laptopa.