Notebooki 13"

Dla kogo notebook 13 cali? Podpowiadamy, co wybrać

Gdy liczy się mobilność

Laptopy 13 cali coraz bardziej zyskują na popularności, a to za sprawą niewielkich gabarytów, dzięki którym łatwo zabrać je ze sobą wszędzie. Sprawdzają się jako laptopy biznesowe, mieszczą w studenckiej torbie, a także stanowią rozwiązanie dla osób szukających niewielkiego notebooka na co dzień. 13-calowe komputery łączą niewielkie gabaryty z wysoką wydajnością, ponadto wyposażone są w żywotne baterie, umożliwiające komfortowe użytkowanie z każdego miejsca. Dla zastanawiających się, jaki cienki laptop najlepiej kupić, dobrym wyborem będą ultrabooki 13 cali, których grubość najczęściej nie przekracza 20 mm. Smukłe, lekkie i wydajne zadowolą najbardziej wymagających.

Najlepsze laptopy 13 cali – na co zwrócić uwagę?

Laptopy z przekątną 13 cali wybierane są zarówno w celach biznesowych, jak i do użytku domowego. Najwięcej korzyści płynie z ich mobilności, dlatego warto bliżej przyjrzeć się zaletom tych urządzeń, by dopasować idealny model do indywidualnych potrzeb. Wybierane ze względu na ultralekką obudowę, laptopy 13 cali mają wymiary około 30x20cm, co czyni z nich modele poręczniejsze niż 14-calowe i klasyczne, 15-calowe. Dla laptopów 13-calowych dedykowane są zarówno torby jak i plecaki, ale ich niewątpliwą zaletą jest to, że zmieszczą się do każdej torby dziennej. Przy zakupie notebooka warto zwrócić uwagę, czy posiada wbudowany modem WWAN (3G lub LTE), który umożliwia podłączenie Internetu mobilnego. W końcu mobilność to także możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu.

Mały laptop, dużo możliwości

Niezależnie od tego, czy wybierzesz cienkiego ultrabooka czy lekkiego i poręcznego netbooka, warto jest przyjrzeć się temu, co mają w środku. Większość modeli laptopów 13 cali wyposażonych jest w szybki dysk SSD i procesor Intel Core, których połączenie zapewnia większą wytrzymałość oraz prędkość zapisu i odczytu danych, oraz pozwala na pełne wykorzystanie możliwości sprzętu. Przyjemność z rozrywki multimedialnej umożliwia rozdzielczość ekranu Full HD, zapewniająca wyrazisty obraz. 13-calowe komputery cechują nie tylko niewielkie wymiary i niska waga, ale także możliwość długiego działania na zasilaniu akumulatorowym. Utrabooki zostały wyposażone w akumulatory o pojemności do 60 Wh, co oznacza dłuższą pracę na jednym ładowaniu. W wybranych modelach atutem jest konstrukcja 2w1, umożliwiająca obrócenie ekranu do tyłu i korzystanie z niego jak z tabletu.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki laptop 13 cali wybrać, przejrzyj ofertę laptopów Dell, by znaleźć odpowiedni model.